Академик Пд едва се измъкна в драма с изнемощял Черно море

Черно море Тича успя не само да стигне до Пловдив, но и да сътвори една от най-големите драми през този сезон в НБЛ. Варненци намериха начин да се справят с преспите в североизточна България, качиха се на влак до града на тепетата и сега ще трябва да се върнат обратно с него, при това след страхотна битка с местния Академик. Домакините буквално се измъкнаха по терлици, след като пропиляха аванс от 23 точки в средата на срещата, за да се стигне до продължение. Всичко това срещу съперник, който направи и невъзможното, за да не се налага срещата да се отлага с повече от един ден. В крайна сметка съставът на Асен Николов стигна до успех с 90:89 след продължение!

Играчите на Академик Бултекс можеха да се поздравят с много по-убедителна победа, ако не бе отпускането им в последната четвърт, което едва не се оказа фатално. В нея „моряците” стопиха пасива си, а двубоят влезе в допълнителни 5 минути след точно изпълнени наказателни изстрела на Деян Карамфилов. Той незнайно защо бе фаулиран в последните секунди при стрелбата си от тройката, а ръката му не трепна.

Баскетболистите на Академик показаха завиден характер и успяха да се върнат, въпреки че пропиляха преднината си от 23 точки. Обикновено, в такива случаи отборът, който е заличил подобен пасив, печели и в продължението. Варненци бяха близо да го сторят, повеждайки с 89:83 2 минути преди края. Джордан Семпъл и Димитър Димитров обаче реализираха 7 поредни за домакините и донесоха седмата им победа в 11 двубоя. Поражението пък бе 8-о за „моряците“ в 12 срещи.

Джордан СЕМПЪЛ

14706930_1132145790202962_7299727451178222483_o

Кой друг, ако не познатият американец?! Тежкото крило изнесе поредния си впечатляващ двубой, макар изненадващо да стартира от пейката на Академик. Той постигна нов дабъл-дабъл, този път от 21 точки и 18 борби, като добави още 2 асистенции и 3 чадъра за 39 минути. Той реализира и ключовата тройка, с която домакините стигнаха до крайния успех и компенсира 9 пропуснати наказателни удара!