Левски 2014 не затрудни Лукойл

image

Шампионът Лукойл Академик изпраща успешна седмица, след като спечели и втората си среща в рамките на тези седем дни. След разгромното 88:62 срещу холандския Донар (Грьонинген) в евротурнирите, последва и нова убедителна победа, този път срещу Левски 2014 – 84:69. Това е десета победа в дванадесет мача в родното първенство за “студентите”.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Мачът бе решен още преди почивката, след като в първите две части Академик спря Левски 2014 и допусна съответно 15 и 17 точки, а от своя страна реализира 20 и 23 и напълно закономерно поведе с 11 точки, след което просто поддържаше комфортната си дистанция.

ИГРАЧ НА МАЧА

hristo-zahariev-2014-lukoil

Христо Захариев (Лукойл Академик)

Националът влезе в полезрението на европейските специалисти по-рано през седмицата, когато се показа в светлината на специалист по защита, записвайки 6 “откраднати” топки срещу Донар. Сега, срещу един от бившите си отбори, Захариев игра по-малко от 9 минути, но вкара 12 точки, овладя 3 борби, направи 2 асистенции и пресече 2 паса.