Берое премина изненадващо лесно през Ямбол

15493499_1181287275288813_2900503982346782315_o

Берое завършва 2016 година с убедителна победата в НБЛ. Тимът на Любомир Минчев прегази с изненадваща лекота Ямбол с 83:57 насред зала „Диана“. По този начин бронзовите медалисти от турнира за Купата на България постигнаха 8-ия си успех в шампионата. Така те отново се доближиха само на точка от лидера Лукойл Академик и ще посрещнат 2017-та с оптимистично настроение.

Двубоят до голяма степен бе решен от агресивната защита на гостите. Те предизвикаха съперника си да допусне цели 24 грешки, реализирайки 19 точки от тях. Освен това „заралии“ се справиха убедително и в битката в подкошието. Играчите на Берое овладяха 12 борби в атака срещу само 6 за домакините, а от създадените втори възможности вкараха 16:8 точки. Всичко това доведе до общо 20 нападения в повече в полза на старозагорци, като единствено по-ниският им процент в атака, отърва Ямбол от още по-болезнено поражение за довиждане на 2016-та!

След сравнително равностойно първо полувреме, в което домакините не играха на висота, но все пак се държаха в резултата и изоставаха с едва 6 точки на почивката, те се сринаха. В рамките на 11 минути, между средата на третата и четвъртите части, играчите на Берое направиха серия от 28:5 и сложиха точка на спора.

Брандис РОС

15319110_1181285451955662_4806112898678480860_n

Гардът на Берое изигра едва третия си мач с екипа на тима, но показва, че вече се приспособява към обстановката. Той бе най-полезният на терена със своите 14 точки, 4 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки. Американецът успя да се справи със задачите си, въпреки отсъствието на контузения Пламен Алексиев.