Рилски излезе от дупката

7mdm1866

В Самоков ще имат поводи за усмивки в края на 2016 година. В последната си среща за тези 12 месеца носителите на Купата на България успяха да победят Левски 2014 като гости в София със 78:61, а по този начин пратиха в историята лошата серия от пет мача без победа в НБЛ, в която се намираха. Освен това успехът означава, че самоковските баскетболисти ще бъдат зарадвани с пари за Новата година, защото благодотелят им инж. Петър Георгиев обяви по-рано, че това зависи от крайния изход на днешния мач.

Последният мач с екипа на Рилски изигра Ненад Делич, който очаква да продължи кариерата си в първенството на Иран. Той е второто чуждестранно име, което напуска Самоков – преди него бе освободен американският дебютант Джеръл Симънс.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Рилецо си подсигури победата с добър завършек на първото полувреме и продължение на добрата серия в началото на второто. При изоставне от 27:29 малко след средата на втората част, гостите удържаха Левски 2014 до само 8 точки в следващите осем минути, като първо поведоха с 46:33 на почивката, а след това не се спряха и започнаха второто полувреме с 13-4 за 59:37, след което не допуснаха “сините” да се върнат в мача, както се случи в първия период в зала “Триадица”.

ИГРАЧ НА МАЧА

maxresdefault

Йордан Бозов (Рилски спортист)

По-малко от месец преди да навърши 38 години неостаряващият гард не спира да очарова. Бозов пак бе движеща сила за Рилецо, като този път вкара 21 точки, овладя 5 борби, направи 6 асистенции и “открадна” 4 топки. По-впечатляващото бе, че за 32:49 минути той не сгршеи нито веднъж, принуди младата гвардия на съперниковия тим да го фаулира 6 пъти и постигна КПД от 31 пункта.