Балкан свали Академик Пд на земята

15540749_1189923961091811_3704699171422854945_o

Баскетболистите на Балкан развалиха настроението на играчите на Академик Пловдив преди новогодишните празници. Вицешампионите буквално свалиха на земята студентите на Асен Николов след разгром с 94:74. Пловдивчани се превърнаха в приятната изненада на НБЛ, постигайки поредни победи над Рилски спортист и Лукойл Академик. Те загатнаха за потенциала си именно с успех над ботевградчани в началото на сезона, когато ги надиграха с 88:81.

Този път обаче, в „Арена Ботевград” домакините нямаха прошка. Те надиграха съперника именно там, където е най-голямата му сила – в подкошието. Съставът на Небойша Видич реализира 60 точки срещу 50 за гостите в близост до ринга, като освен това при повторните атаки успеваемостта също бе в полза на домакините при 17:10.

Двубоят на практика приключи още през първото полувреме. В рамките на 20 минути Балкан поведе с 19 точки, като изпусна още по-комфортен аванс. Тимът продължи да доминира и в третата четвърт, преди да се отпусне и да позволи на гостите да живнат малко в последната.

Травис ДАНИЪЛС

15590902_1190056597745214_1084799252893186595_o

Тежкото крило бе с основен принос за успеха днес. Американецът се отличи с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби, като добави и 2 асистенции, без да допусне нито една грешка за 27 минути на паркета. Той бе 9-12 при стрелбата за коефициент от 35.