Везенков и Барса еднолично втори в Испания

czolzh8xcaanu_w

Александър Везенков и Барселона излязоха еднолично на втора позиция в класирането на испанското първенство. Каталунците постигнаха 10-ата си победа в 13-ия си мач в шампионата, като изостават на един успех от лидера Реал Мадрид. Те успяха да се справят с един от преките си конкуренти за челото в АСВ Лигата – Валенсия. Блаугранас сигнаха до убедителна победа с 94:82.

Съставът на Йоргос Барцокас изигра много солидно първо полувреме, именно в което сложи и точка на спора. Домакините поведоха на почивката с 14 точки (44:30), като поддържаха аванса си до самия финал на срещата.

За съжаление Везенков натрупа бързо нарушения, като за 13 минути вече имаше 4 такива и не успя да се включи на познатата висота. За това време 21-годишното ни крило се отличи с 2 точки, 3 борби и 1 чадър. Той не сполучи при нито един от трите си опита от тройката. Тайрис Райс бе най-полезен за Барса с 25 точки и 4 борби, а Джъстин Долман добави 18 точки и 3 асистенции. За Валенсия Люк Сикма приключи с 15 точки и 5 борби.

В следващия кръг, на 2 януари Барселона гостува на Сарагоса.