Черно море Тича развали Коледата на Рилски

14991227_1139163466167861_8617795558028571773_o

Без Коледни празници за баскетболистите на Рилски спортист. Такъв е изводът след петата поредна загуба на носителя на Купата на България. Тимът на Людмил Хаджисотиров продължи свободното пропадане в Лигата, като не познава вкуса на успеха вече месец и половина. За първи път в съвременната си история самоковци изпадат в подобна криза. Всичко това при все, че клубът бе на няколко точки от класиране за втората фаза на ФИБА Еврокъп и демонстрира до средата на ноември много солидна класа и представяне.

14991281_1139162989501242_8891410287154907657_o

Този път Рилски стана жертва на лъкатушещия в първенството Черно море Тича. Варненци удариха гостите си с 81:74 и двата отбора се изравниха като актив в шампионата. Това бе четвърти успех за момчетата на Спас Натов в последните им 5 двубоя. Така те се утвърдиха в зоната на плейофите, след като започнаха сезона по безобразен начин и подобно на Рилски имаха 5 последователни загуби…

Домакините спечелиха някак ирационално. Играчите на Удо спечелиха 8 борби повече в нападение при равен брой грешки. Така те имаха 8 атаки в плюс, но слабата им организация не доведе до оползотворяването им. Не случайно самоковци приключиха и със скромния актив от 11 асистенции при едва 21 процента успеваемост от тройката. Нападенията на Черно море Тича също не бяха на висота, но пък далечната стрелба бе значително по-сполучлива с 12 успешни от 31 опита.

В последните 3 минути на втората четвърт играчите на Спас Натов вкараха 3 поредни тройки за серия от 11:0. Така те поведоха с 45:34 при оставащи 70 секунди до почивката. От този момент домакините не изпуснаха инициативата и в нито един момент не позволиха да бъдат застрашени

15002310_1139162982834576_7304763459763665046_o

Станислав ЦОНКОВ

Като истински капитан юношата на варненци изигра много солиден двубой. Атакуващият гард приключи срещата с 19 точки, 5 борби и 3 асистенции. Той бе най-фаулираният играч на домакините, заставайки на наказателната линия 10 пъти и пропускайки само веднъж.