Фенербахче отстъпи в Битката за Истанбул

scottie-wilbekin-darussafaka-dogus-istanbul-eb16

Фенербахче записа втора поредна загуба в Евролигата, след като отстъпи с 64:71 на Дарушафака в истанбулското дерби от XIII кръг.

Гостите взеха аванс от 2 точки след първите 10 мин. за 20:18, а равенства във втората и третата четвърт създадоха отлична предпоставка за интригуващи финални минути. Дарушафака успя да удържи мощния напън на Фенербахче и не позволи обрат, като с основна заслуга за победата бяха Скоти Уилбекин и Уил Клейбърн, завършили съответно с 22 и 20 точки. Брад Уонамейкър добави 12, а никой друг от играчите на тима, воден от Дейвид Блат, не реализира повече от 4 точки. Костас Слукас се отчете с 16 точки за Фенербахче, Екпе Юдо добави 15 и 7 борби, а юношеският ни национал Йордан Минчев остана не се появи в игра за домакините.

Дарушафака е на 7-о място във временното класиране със 7 победи и 6 загуби, докато Фенербахче е едно място по-нагоре с 8 спечелени и 5 изгубени срещи. В следващия кръг Минчев и съотборниците му гостуват в Москва на миналогодишния шампион и лидер във временното класиране ЦСКА, с който талантът ни тренира през есента на 2015 г.