Спартак Плевен не пусна аванта на Ямбол

15123474_1163490097068531_111890929171374506_o

Спартак Плевен продължава със стабилните си изяви в родното първенство. Момчетата на Александър Дяковски постигнаха петата си победа в НБЛ. Този път жертва в тяхната зала „Балканстрой” станаха играчите на Ямбол. Домакините не оставиха съмнения в превъзходството си, постигайки категоричен успех с 92:66.

15326245_1172920322792175_7644037611344211089_o

Плевенчани спечелиха убедително битката в подкошието, където овладяха 45 срещу 31 борби. Освен това те бяха много по-стабилни в организацията на нападенията си, записвайки два пъти повече асистенции 28:14. Домакините имаха предимство и в овладените борби в атака (11-4). При толкова сериозно предимство, всичко друго освен убедителна победа за Александър Груев и компания щеше да е истинска сензация. Гардът и съотборниците му опитаха да счупят рекорда по тройки в Лигата. Те стигнаха до 17 успешни от 38 опита, като не трепнаха от наказателната линия (13-13). От другата страна гостите заложиха на атаки в подкошието, където вкараха 40 от 66-те си точки, но пропуснаха цели 12 наказателни удара от 19 опита.

Двубоят приключи непосредствено след неговото начало. На практика Спартак реши всичко в рамките на първите 10 минути, когато отвори разлика от 20 точки. Домакините позволиха на съперника си да вкара скромните 11 за първата четвърт, което предупредели и последвалите събития.

Димитър МАРИНЧЕШКИ

15288534_1172921949458679_7991268024824226622_o

Крилото получи 33 минути на паркета за които се отличи с впечатляващ дабъл-дабъл от 21 точки и 13 борби. Освен това той добави още 5 асистенции, 2 чадъра и 1 открадната топка. Маринчешки бе 4-7 от тройката.