Берое отчая Левски и догони Лукойл

screen-shot-2016-12-22-at-8-58-39-pm

Берое спечели за седми път през сезона в НБЛ и се изравни по този показател с шампионите от Лукойл Академик. След разгромния домакински успех със 104:75 над Левски 2014 заралии дори оглавиха класирането, защото имат един мач повече от отбора от Правец и разполагат и с три поражения в актива си, докато “студентите” са с две.

Пейките и на двата отбора се включиха на ниво в днешната среща – тази на Берое наниза 45 точки срещу 43 на тази на столичани, но титулярите на домакините се представиха доста по-добре от тези на съперника и вкараха 59 точки. Освен това старозагорци имаха почти двойно по-малко грешки от Левски 2014 – 11 срещу 20.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Берое предреши нещата изцяло в своя полза още през първата част, която завърши при резултат 35:15, а Шейн Гибсън реализира толкова колкото всички взели участие за “сините” само в рамките на този период. Именно американският гард бе на перфектно ниво за победителите и бе един от общо петима баскетболисти, преминали границата от 10 точки.

ИГРАЧ НА МАЧА

Шейн Гибсън (Берое)

Американецът завърши с 24 точки за 26 минути на паркета, но по-впечатляващото бе, че реализира 15 от тях още в първите 10 минути на двубоя. Гибсън допълни статистиката си с 4 борби, 5 асистенции, 2 отнети топки, 1 чадър и не сгреши нито веднъж, за да постигне коефициент от 32 пункта. Титулярният атакуващ гард на Берое успя при 5/7 опита за 2 точки, 4/9 за 3 точки и 2/2 от наказателната линия.