Барса продължава по спиралата надолу

c0ojjxhxcaaatzj

Свободното падане на Барселона в Евролигата продължава, след като Александър Везенков и съотборниците му допуснаха 6-а загуба в последните си 7 мача от най-престижния европейски клубен турнир

„Каталунците” паднаха с 62:65 като гост на Баскония в последния двубой от XIII кръг, като пропиляха аванс от 12 точки вначалото на третата част. През първите две четвърти Барселона игра страхотна защита и не позволи на домакините да реализират нито един от 10-те си опита за 3 точки, като ги принудиха да сбъркат и цели 9 пъти. Старанието в дефанзивен план на Везенков и компания даде отличен резултат, като Баскония записа най-ниската си резултатност у дома в Евролигата след 20 мин. игра – едва 24 точки. След почивката обаче баският тим подобри нападението си, „открадна” 12 топки от Барса и стигна до пълен обрат, записвайки своята 9-а победа, която отрежда на тима 4-о място във временното класиране. „Каталунците” пък делят 9-12 място с Жалгирис, Цървена звезда и Макаби, като четирите тима са с по 5 победи и 8 загуби.

baskonia-vitoria-gasteiz-celebrates-eb16

Александър Везенков влезе като резерва за Барселона и за 15:14 мин. завърши 3 точки, 1 борба и 1 „открадната” топка. От съотборниците му Анте Томич беше най-резултатен с 18 точки, а Родриг Бобуа вкара 19 за Баскония.

Утре Барса ще търси задължителна победа над Емпорио Армани Милано у дома в XIV кръг, за да запази шансовете си за място в Топ 8.