Лукойл слезе под нулата в Сибир

12321

Температурите в Красноярск днес ще варират от -4 до -19 градуса, а Лукойл Академик също падна под нулата с играта, която показа при визитата си на местния Енисей и си тръгва от Сибир с -21, но точки, след като загуби със 71:92. Това бе втори мач за “студентите” във втората фаза на Европейската купа на ФИБА и неформален сблъсък в борбата за първото място, защото именно шампионите и руския тим бяха основните фаворити за челната позиция в група Р, даваща право на участие в плейофите.

Разочарованието от гостуването в далечна Русия със сигурност е доста по-голямо отколкото това при шокиращата загуба, която Академик претърпя в Пловдив преди дни срещу местните си съименници.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Последната част, в която българите тотално бяха надиграни от Енисей по всички показатели. В предходните три дистанцията между двата отбора бе като асансьор и постоянно се променяше, след като Лукойл неизменно възстановяваше увеличаващия се пасив. Във финалните 10 минути обаче гостите вкараха едва 13 точки, а след 15-2 в полза на домакините в заключителните 4 минути всичко окончателно бе решено.

ИГРАЧ НА МАЧА

2-1

Владислав Трушкин (Енисей)

Двуметровото леко крило на Енисей не игра в първия кръг от тази фаза и това бе дебют за него в този етап на турнира, а той определено не разочарова. 23-годишният руснак не стреля добре от тройката (1/6), но компенсира с общо 11 точки, 12 борби, 5 асистенции и 1 “открадната” топка за 31 минути като титуляр за своя тим.

Трушкин е бивш младежки национал на Русия и може да се похвали с бронзов медал от световното първенство през 2011 година.