Шампионите преклониха глава в Пловдив

15440532_1181396898611184_4201450856549100255_o

Приятната изненада на баскетболното ни първенство до момента продължава да очарова. Академик Бултекс 99 записа втора поредна и общо шеста победа през сезон 2016/2017 в НБЛ, като тя бе и най-впечатляваща от всички тях, защото дойде срещу абсолютния хегемон в българския баскетбол през новия век, а именно Лукойл Академик – 74:72.

Селектираният от Асен Николов отбор на Пловдив вече има 6 успеха и 3 загуби срещу името си и съответно третото място в таблицата. Воденият от Тони Дечев отбор остава начело, но вече със 7 в графата победи и 2 при пораженията.

Шампионите направиха доста грешки – цели 19, а спрямо тях имаха само 13 асистенции и стреляха слабо с 36% успеваемост от игра. За сметка на това домакините сгрешиха едва 9 пъти и бяха значително по-добри в нападение с 46% успеваемост от игра и 68% при шутовете си за 2 точки.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Двата “студентски” отбора, макар и вече само по име, си поделиха първото полувреме. Лукойл поведе с двуцифрена разлика след една част, ограничавайки адашите си до само 11 точки, но от Бултекс 99 им “върнаха услугата” преди сирената за почивката и от своя страна ги лимитираха до само 10, за да изостават с едва 2 след половин двубой.

Решаваща се оказа третата част, която бе спечелена от пловдивчани с четири точки в повече. Точно те бяха ключови за крайния триумф, защото домакините вкараха срещата в своето темпо през тези 10 минути, а в заключителната четвърт не сдадоха водачеството нито за миг, за да се стигне до престижната им и напълно заслужена победа.

ИГРАЧ НА МАЧА

14681785_1119435594807315_5798747844047552287_n

Джордан Семпъл (Академик Бултекс 99)

Името на точно този играч вече не трябва да предизвиква някаква изненада, присъствайки под званието “Играч на мача”. Американската звезда на Академик Бултекс 99 този път се задоволи със “скромните” 19 точки, 6 от които дойдоха през последните 10 минути, а освен това допълни своя “дабъл-дабъл” с почти толкова борби – 16, както и с 4 асистенции, 1 чадър, 1 “открадната” топка и само 2 грешки. За пореден път коефициентът му бе много висок, изразен в 37 пункта.