Берое приземи Черно море Тича

15443225_1181286741955533_6004045726724920054_o

Берое сложи край на серията от 3 поредни победи на Черно море Тича. Съставът на Любомир Минчев върна варненци обратно на земята, след като стигна до безапелационен успех с 86:63 в зала „Христо Борисов”. Резултатът позволи на гостите да застанат еднолично на втора позиция в НБЛ след 10-ия кръг, с актив от 6 победи и 3 поражения. „Моряците” от своя страна остават седми, след като допуснаха шестата си загуба от началото на сезона.

Баскетболистите на Берое изиграха отличен мач в защита днес. Те улесниха до голяма степен сами задачата си, след като затрудниха максимално нападението на домакините, а оттам реализираха и лесни кошове. Макар на полувремето авансът им да не бе толкова голям като резултат, то като игра представянето бе убедително в полза на момчетата на Минчев.

Само до почивката Берое реализира 15 точки на бърза атака, като не допусна нито един кош от този елемент. След паузата ситуацията не се промени, а резултатът стана 22:0. Подобни бяха показателите и от грешките, които двата тима направиха. Там след първите 20 минути резултатът бе 20:6 за гостите, като в края на двубоя съставът на Спас Натов леко изравни този елемент за 13:31.

Двубоят бе дебют за новото попълнение на „заралии” Брандис Рос. Американецът завърши със 7 точки, 3 асистенции, но и 3 грешки за 18:32 мин. на паркета. За варненци пък в игра след 2 месеца отсъствие се завърна Филип Дедийер. Сърбинът обаче не направи нищо запомнящо се за 19 мин. на терена.

При 7 минути до края на мача Станислав Цонков намали изоставането на Черно море Тича до 60:71. В оставащото време обаче Берое не допусна нито един кош от игра, като постигна впечатляващата серия от 15:3.

Пламен АЛЕКСИЕВ

15241338_1164198716997669_6655497402719385368_n

Гардът изигра поредния си стабилен мач за Берое. Дирижираше умело нападенията на своя тим, като реализира и няколко важни коша в ключови ситуации от срещата. Приключи с 11 точки, 4 асистенции, 2 откраднати топки и нито една грешка за 30 минути срещу родния си клуб.