Спартак Плевен развали празника на Левски 2014

15621914_1482312215132054_4170379007827899337_n

Левски 2014 може и да намери спонсор, който да всее спокойствие в редиците, но това не гарантира победи на тима във всеки мач. В деня на обявяването на една финансова сигурност, се намери причина празникът да бъде развален. В случая става въпрос за победата на Спартак Плевен с 90:86 насред София.

Съставът на Александър Дяковски не се посвени да развали настроението на момчетата на Мануел Марков, нанасяйки им седмо поражение за сезона в НБЛ. Плевенчани изтръгнаха четвъртата си победа, с която успяха да се изкачат до четвъртата позиция преди утрешните двубои. Загубата за Левски 2014 пък остави на дъното домакините.

Двата отбора очаквано предложиха различен стил на игра. Домакините заложиха на пробиви към коша и атаки от близко и средно разстояние, докато гостите се ориентираха към стрелба от тройката, с която или поднасят изненада, или сами се закопават. В случая обаче, именно успешни атаки от далеч в края на двубоя, съчетани със серия от нарушения, които си спечелиха, донесоха на плевенчани престижната победа.

В следващия кръг Спартак Плевен приема Ямбол на 22 декември от 18:00, а час по-късно Левски 2014 е гост на Берое в Стара Загора.

В средата на последната четвърт играчите на Спартак Плевен се възползваха от грешни решения в нападението на домакините, съчетани с агресивни атаки от тяхна страна, донесли им лесни точки от наказателната линия. При 70:71 те направиха серия от 13:3 и три минути преди финала поведоха с 83:74. Това доведе до нови лоши нападения за Левски 2014, които въпреки усилията, не успяха да обърнат развоя на срещата.

Александър ГРУЕВ

15492361_1482314435131832_7171576037676849131_n

Опитният гард взе нещата в свои ръце в заключителната четвърт. Той бе в основата на успеха на гостите, като се отличи с 31 точки и 10 асистенции за 34:37 мин. на паркета. Груев бе фаулиран 7 пъти, застана 13 пъти на наказателната линия и пропусна само един от опитите си за коефициент 37.