Лукойл подчини Бенфика за 5 минути

image

Лукойл Академик победи Бенфика с 84:72 и така започна успешно втората фаза на Европейската купа на ФИБА. Пред камерна на брой публика в столичната зала “Универсиада” шампионите на България и Португалия изиграха приятен за гледане двубой, в който атрактивните изпълнения не липсваха, но като финална равносметка домакините могат да съжаляват, че не спечелиха с по-голяма разлика.

РЕШАВАЩИЯТ МОМЕНТ

Две минути в края на втората и още три в началото на третата част бяха разковничето към първата победа на “студентите” в група P на четвъртата по сила надпревара в европейския клубен баскетбол. Играчите на Тони Дечев обърнаха нещата от -4 до +7 точки в своя полза за финалните 124 секунди на първото полувреме, а след още близо 180 силни такива за старт на второто полувреме прескочиха бариерата от 10 точки и контролираха нещата до финалната сирена.

СТАРИТЕ КУЧЕТА

Двамата най-опитни баскетболисти в селекцията на Лукойл бяха най-добрите за победителите. 36-годишният Филип Виденов сякаш се върна назад във времето, за да вкара 18 точки, 8 борби и 6 асистенции за 34:07 минути игрово време. Саша Загорац, който на 1 януари ще навърши 33 пък остана с 15 точки след 4/6 от тройката за 22:49 минути в ролята на шести играч.

ЕФИКАСНИ

Играчите на българския шампион бяха почти безпогрешни в опитите си за 2 точки, с което оставиха на заден план пропуските от наказателната линия, откъдето реализираха само 41.7%. Отборът на Тони Дечев записа впечатляващит 71.9% (23/32) при стрелбата за 2 точки, направи цели 26 асистенции срещу двойно по-малко грешки (13) и също така наниза 11 тройки.