Иванов и Газиантеп пощадиха шведи

12442142

Деян Иванов и Газиантепспор пощадиха шведския Сьодертале Кингс и спечелиха само с 6 точки разлика в дебютния си мач от втория етап на Европейската купа на ФИБА. Турският отбор надделя над гостуващите северняци със 72:66 след срив в последните 10 минути, въпреки че преди тях имаше аванс от 17 точки, но все пак устиска успеха.

Деян игра 20:33 минути за Газиантеп и заедно с Давон Джеферсън бе най-резултатен за домакините, като и двамата вкараха по 14 точки. 30-годишният варненец стори това след 3/9 в стрелбата за 2 точки, 2/3 за 3 точки и 2/4 при наказателните удари. Иванов овладя 5 отскочили от ринговете топки, добавяйки и по 1 асистенция и “открадната” топка.

Канадецът Анди Роутинс направи 7 асистенции и вкара 10 точки за Газиантеп, докато за шведските гости добре познатият от престоя си в Лукойл Академик Томас Масамба се отличи с 13 точки, 4 борби и 4 асистенции.

Следващата задача пред Газиантепспор в евротурнирите е гостуване на Муреш след седмица.