Лейкърс пропада, Люк Уолтън си изпусна нервите

luke-walton-ejection-12-12-16

Потъвънето на Лос Анджелис Лейкърс продължи със седма поредна загуба тази нощ в Сакраменто (92:116). В мач, който преди години щеше да бъде истинска класика между два претендента, нервите отново не липсваха, въпреки че Кингс и Лейкърс едва ли ще стигнат дори до плейофи. Гостите от Лос Анджелис започнаха добре, но съдийско недоглеждане изкара от нерви Люк Уолтън. За бурната си реакция Уолтън беше отсранен, а техническо получи и Джулиъс Рендъл, който всъщност беше фаулиран в ситуацията, която предизвика толкова спорове.

И докато през първото полувреме двата отбора се догонваха в равностоен и приятен за гледане мач, то след почивката Сакраменто доминираше тотално. Кингс не срещнаха проблеми, въпреки че двама от стартиращите баскетболисти се контузиха още през първото полувреме. Бен Малкемор и Руди Гей напуснаха рано игра по различни причини, но Сакраменто безпроблемно спечели срещу нервния и обезверен от поредица от загуби тим от Ел Ей.

9681205-demarcus-cousins-timofey-mozgov-nba-los-angeles-lakers-sacramento-kings-vresize-335-220-high-31

ДеМаркъс Къзънс нямаше никакви проблеми срещу центъра на Лейкърс Тимофей Мозгов

ДеМаркъс Къзънс бе в основата на успеха на Сакраменто с 31 точки и 16 борби, а Дарън Колисън добави 20 точки и 4 асистенции. Проблемите на Лейкърс очевидно се задълбочават след отпимистичния старт. Отборът на Люк Уолтън имаше полужителен баланс през голяма част от първия месец от сезона, но след контузии на Д‘Анджело Ръсел, Ник Йънг, Хосе Калдерон и Тарик Блек отборът започна да трупа загуби. Стартиращият backcourt(Ръсел и Йънг) се завърна в игра в последните два мача срещу Ню Йорк и Сакраменто, но и те завършиха с поражения. Така Лейкърс остават с актив от 10 победи и 17 загуби, а Кингс с 9-15.