4 от 5: Балкан продължава да печели

7mdm1936

Балкан (Ботевград) спечели за четвърти път в последните си пет мача и постепенно набира самочувствие и забравя неубедителния старт на сезона в НБЛ. Вицешампионите победиха един от най-стабилните отбори в първенството до момента – този на Берое. Играчите на сръбския специалист Небойша Савич зарадваха около 1000 свои фенове в „Арена Ботевград“ с успех с 19 точки разлика и по-точно 84:65.

Ботевградчани надиграха единствения роден участник в Балканската лига със собственото му оръжие, а именно агресивна и здрава защита, която е запазената марка на старозагорци под ръководството на Любомир Минчев. Гостите от Стара Загора завършиха срещата с цели 22 технически грешки.

РЕШАВАЩИЯТ МОМЕНТ

Силното начало, в което Станимир Маринов и съотборниците му бяха изключително координирани както в защита, така и в нападение и спечелиха първата четвърт с 10 точки в повече, след което само трупаха още към преднината си, която след 40 изиграни минути бе почти двойна – 19 точки.

ИГРАЧ НА МАЧА

Станимир Маринов (Балкан)

Любимецът на ботевградската публика се връща към стабилното ниво, което е демонстрирал неведнъж в професионалната си кариера. Експлозивният гард се завърна в родината след сезон в косовския шампион Сигал (Прищина), а сега за втори пореден мач вкарва поне 20 точки. След 28 при загубата в Плевен от Спартак, Маринов наказа заралии с 22 точки днес и бе близо до „20-5-5“ с 5 борби и 4 асистенции.