Павел Иванов носи първа победа на Левски 2014 след месец и половина

Левски 2014 сложи край на негативната серия от 5 поредни поражения в Лигата. Съставът на Мануел Марков успя да се справи с коравия тим на Ямбол за 80:73 в зала „Универсиада“. Домакините обърнаха момчетата на Петър Петров, въпреки че на полувремето изоставаха с 10 точки при 33:43. „Сините“ извадиха по-точен мерник и бяха по-добре организирани в нападение, което се оказа и от решаващо значение за крайния изход. Те съумяха да пречупят съперника си на бърза атака, където реализираха 10 точки повече от гостите.

С победата Левски 2014 остана на последното място, но се доближи на един успех от отборите, заемащи 6-8 позиция в класирането, където именно е и Ямбол.

Решаващият момент

В рамките на 2 минути и половина домакините успяха да обърнат развоя на срещата и да изковат победата. Между 35 и 38-ата мин. играчите на Левски 2014 направиха серия от 14:3, след която поведоха със 77:69 и вече контролирайки събитията на паркета, не допуснаха нов срив в изявите си.

Павел ИВАНОВ

14915613_1132071236877084_8329415435151878934_n

След няколко недотам убедителни двубои, крилото намери себе си и бе в основата на победата. Капитанът на „сините“ игра 40 минути, за които се отличи с 29 точки, 9 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки. Той показа страхотни нерви, вкарвайки 12 от 12 от наказателната линия.