Берое остана непобеден у дома в БИБЛ

144

Берое продължава да не познава вкуса на поражението в собствената си зала в Балканската лига. Тимът на Любомир Минчев постигна трета поредна победа у дома в група „А“ на регионалната надпревара и общо четвърта за сезона в 6 изиграни двубоя. Този път жертва в Стара Загора падна македонския Кожув. „Заралии“ удариха гостите с 91:85, макар сами да си направиха живота труден.

Старозагорци можеха да спечелят много по-убедително, ако не бе отпускането им в средата на втората четвърт. Те поведоха с 25 точки, след което буквално спряха да играят и предоставиха инициативата в ръцете на съперника си. Македонците опитаха да обърнат развоя на събитията, но все пак огромният им пасив остана незаличим.

113

Степан Тешия изигра поредния си много солиден мач за Берое. Хърватското крило се отличи със 17 точки, 8 борби, 2 откраднати топки и 1 чадър за 23 минути от пейката на домакините. Отлично с диригентската палка пък се представи Пламен Алексиев. Макар да остана със скромен актив от 7 точки при две успешни тройки от три опита, гардът показа страхотен поглед към играта и завърши с 9 асистенции и само 2 грешки при 4 борби и 2 откраднати топки за 32 минути на паркета.

С победата Берое на практика си осигури участие във втората фаза на турнира. Целта пред старозагорци обаче е да запишат максимален брой победи до края на първия етап, тъй като статистиката им от него се запазва и за следващия. Българите гостуват на Башкими след седмица, на 13 декември, като изходът от този мач до голяма степен ще определи дали Берое ще продължи гонитбата на първата позиция или ще завърши на второ/трето място.