Триумф за Аркадия в българската битка в Австрия

screen-shot-2016-12-05-at-1-58-18-pm

Тримата български представители в баскетболната Бундеслига на Австрия си дадоха първа среща за сезон 2016/2017. Това се случи в шестхилядното градче Фюрстенфелд, където Пантърс приеха Аркадия Лайънс. В състава на домакините като лидер се наложи Симеон Илиев, който излезе срещу Димитър Димитров и треньора Георги Младенов, които са част от гостуващия тим и в крайна сметка бяха по-доволни след края на срещата, завършила с победа за тях – 84:89.

Възпитаниците на легендата с №12 се поздравиха с петата си победа през сезона след вихрена последна част, в която заличиха двуцифрен пасив и стигнаха до триумф след 36:21 в рамките на тези 10 минути. Отборът на Младенов има и същия брой загуби – пет.

Симеон Илиев игра 34 минути и вкара 12 точки за Фюрстенфелд, но напусна за пет лични нарушения. Юношата на Черно море добави и 4 борби, 2 асистенции, 1 “открадната” топка, както и 2 чадъра към индивидуалното си представяне.

Димитър Димитров пък записа повторен дебют за Лайънс, чийто екип носеше и през сезон 2013/2014. Продуктът на школата на италианския Римини получи 18 игрови минути и вкара 6 точки, овладя 8 отскочили топки, които комбинира с по 1 асистенция и “открадната” топка.

Фюрстенфелд е на една позиция зад Аркадия, окупирайки шестото място с 4 победи и 6 поражения.