Две поред за Черно море Тича

15252629_1172886162795591_1544194564951468342_o

Черно море Тича изглежда започна да влиза в час. След най-слабия старт в историята на клуба и 5 поредни поражения, варненци влязоха в серия от две последователни победи. Този път те стигнаха до успех в изключително негостоприемната зала „Диана”. Съставът на Спас Натов надигра Ямбол с 87:76 и излезе пред Левски 2014 в битката за домакинско предимство след второто завъртане на НБЛ.

Двубоят премина на приливи и отливи, като показателно бе, че и двата отбора заложиха основно на стрелба от тройката. Играчите на Петър Петров опитаха 30 стрелби от далечно разстояние, от които вкараха 15. те показаха по-добър процент от този елемент, за сметка на атаките от средна и близка дистанция (11-28). От другата страна ситуацията не бе особено по-различна. Играчите на Черно море Тича вкараха 12 тройки от 33 изстрела, но бяха стабилни и за 2 точки (19 от 32). Освен това гостите овладяха 8 борби повече (5 в нападение), като допуснаха и по-малко грешки (14 срещу 19).

Три минути преди края Ямбол водеше със 76:73, но така и не успя да отбележи нов кош до финалната сирена. В тези минути Александър Янев и Деян Карамфилов успяха да поведат своите към серия от 14:0. Домакините пък изпуснаха две поредни тройки, като допуснаха и две грешки.

Играч на вечерта

15259763_1172886419462232_4797255110420688521_o

Станислав ЦОНКОВ

Капитанът на Черно море Тича изигра много солиден мач, както в нападение, така и в защита. Гардът завърши с 16 точки, овладя 5 борби и направи по 2 асистенции и откраднати топки, без да допусне нито една грешка. Освен това той се отличи и с 1 чадър за 35:58 мин. на паркета.