Берое вече е сам на второ място

15167663_1153960491354825_860697213912222649_o

Берое измъкна победа в двубой с Академик Пловдив, който предложи общо 48 грешки! Слабата игра, която отговаря повече на критериите на аматьорско първенство или пък на подрастващи между 16 и 18 години, някак засенчи всичко останало в срещата в общинската зала в Стара Загора. Двата отбора разочароваха с представянето си, като освен множеството пропуски, сблъсъкът бе белязан и от серия скандали и разправии между играчи, треньори и съдии. Въпреки това, старозагорци излязоха еднолично на второ място в НБЛ, стигайки до успех с 82:75.

Въпреки победата, съставът на Любомир Минчев не успя да убеди, че все още може да бъде сочен като претендент, или поне че е готов да влиза в срещите със самочувствието на фаворит. „Заралии” допуснаха цели 26 грешки в нападение, но добрата новина за тях бе, че гостите не се възползваха максимално от слабата им игра. „Студентите” вкараха 26 точки от този показател, макар да можеха да отбележат поне още толкова. Подобна бе статистиката и за пловдивчани. Те регистрираха 22 грешки, от които домакините вкараха 21 точки.

Въпреки малката разлика в края на срещата, победителят стана ясен още след първата четвърт. Домакините отвориха разлика от 12 точки, която на моменти вдигаха до 20. В заключителните минути пловдивчани успяха да стопят част от нея, но не и да стигнат до ситуация, в която да спечелят сблъсъка.

Играч на вечерта

15123148_1153943078023233_216858809884154087_o

Арън ДЖОУНС

Американското крило на Берое постигна дабъл-дабъл за едва 21 минути на паркета. Той овладя битката в подкошието, като завърши с 18 точки и 11 борби. Освен това Джоунс записа още 3 асистенции, 2 откраднати топки и 1 чадър.