Агресивен Спартак се справи с Балкан

15128971_1153984264685781_5651147603489204159_o

Спартак Плевен постигна много ключов успех над Балкан в битка за по-горна позиция в НБЛ. Тимът на Александър Дяковски се справи с вицешампионите след 88:83 у дома и излезе на пето място в подреждането. Плевенчани нанесоха четвърто поражение на селекцията на Небойша Видич и затвърдиха впечатленията, че нивото в първенството е изключително изравнено и борбата за домакинско предимство след втората врътка ще бъде до последен дъх.

Александър Груев и компания изиграха много агресивно срещата, като търсеха във всеки удобен момент пробиви и контакт със съперника. Гостите трудно се ориентираха срещу подобен стил на поведение и това доведе до 27 изпълнени наказателни удари за играчите на Спартак. Те показаха страхотно хладнокръвие, реализирайки 26 от тях! Единственият пропуск дойде именно от възстановения от контузия Груев. Освен това, домакините изпуснаха само 4 от 20-те си атаки за 2 точки, с което компенсираха до голяма степен направените от тях 20 грешки в нападение.

От другата страна вицешампионите извадиха нисък процент при стрелбата от далечно разстояние, вкарвайки само 5 от 22 опита. Те допуснаха по-малко брак (9 грешки) и овладяха повече борби в нападение (8-4), но 15-те им атаки вповече не бяха умело разиграни, а оттам дойде и логичното поражение.

Спартак водеше през почти целия мач, но при по-малко от минута до края, гостите се доближиха до 2 точки с тройка на Станимир Маринов. Домакините взеха таймаут, след който Мартин Маринов наказа бившия си клуб с точен изстрел от далечно разстояние. В последствие той и Димитър Маринчешки не сбъркаха от наказателната линия, за да подпечатат успеха на плевенчани.

15000690_1139297919487749_5732272512217104185_o

Милован САВИЧ

Сръбският център изигра поредния си класен мач за Спартак. Той се възползва от предимството си в подкошието и завърши с 20 точки, 7 борби и 3 чадъра за 35 минути на паркета, като бе 6 от 6 от наказателната линия и не пропусна нито един от 7-те си изстрела от игра!