Чайката се изравни с Георги Младенов

sieg-in-graz-271116-klein

Симеон Илиев и Фюрстенфелд постигнаха четвърта победа в десетия кръг на австрийското първенство. Чайката и съотборниците му надиграха с 85:73 Грац като гост след много силно първо полувреме, в което изковаха аванс от 13 точки. Българинът получи 35 минути на паркета, за които се отличи с 15 точки, 8 борби, 2 чадъра и една асистенция. Крилото бе 6 от 14 при стрелбата за коефициент на полезно действие от 14.

С успеха Илиев и Фюрстенфелд се изравниха на 4-6 място с Аркадия на Георги Младенов. Воденият от българския специалист тим допусна пета загуба през сезона. Този път съставът на легендата падна у дома от Капфенберг със 76:93. Домакините водеха на почивката с 5 точки, но след паузата бяха неузнаваеми в защита и логично отстъпиха.