Черно море Тича сложи край на падението с бой над Левски 2014

14639822_1139162969501244_7246822494308633296_n

Черно море Тича сложи край на най-лошия старт в съвременната история на клуба. След 5 поредни поражения и възможността за раздяла с някои от играчите, както и отнемане на процент от заплатите им, „моряците“ намериха път към първия си успех в НБЛ. Той бе постигнат по изключително убедителен начин срещу гостите от Левски 2014. Тимът на Спас Натов разгроми „сините“ с 100:78 и по този начин на свой ред нанесе четвърто поредно поражение на столичани.

Притиснати от необходимостта да спечелят, при това пред своите фенове в зала „Христо Борисов“, домакините започнаха много силно и още в първите минути си пролича, че са силно амбицирани да пречупят съперника си. Те играха отлично в защита, принуждаваха гостите да бъркат в нападенията си, а оттам реализираха лесни точки. Така Черно море Тича натрупа рано преднина, която не само не допусна да се намали значително, но дори поетапно увеличаваше, за да стигне и до крайния успех.

Въпреки своите 32 точки, разочароващ мач за Левски 2014 изигра капитанът Павел Иванов. Крилото почти не получи смяна, но бе с много нисък процент при стрелбата през първото полувреме, когато реално се решаваше изхода на двубоя. „Сините“ допуснаха 56 точки в близост до коша, както и 29 от 26-те грешки, които направиха.

Така Черно море Тича пое глътка въздух в борбата за място в плейофите, докато ситуацията при тима на Мануел Марков също не изглежда обнадеждаваща.

След като взеха солиден аванс на полувремето, пред играчите на Черно море Тича имаше опасност да изпуснат инициативата, когато Станислав Славейков и Евгени Хаджирусев вкараха 5 поредни точки за гостите. „Моряците“ обаче отговориха със серия от 13:4, и след като поведоха с 21, вече нямаше как да позволят обрат.

Играч на вечерта

Деян КАРАМФИЛОВ

201611152204011030

Гардът изигра почти перфектен мач. Той вкара 16 точки, като бе 7-9 при стрелбата. Освен това той не допусна нито една грешка в нападение, завърши с 8 асистенции, 3 откраднати топки, както и 2 борби за 30:10 минути на паркета.