Титанична битка и домакински успех в Пловдив

75352016010157832952489

Двубоят между Академик Бултекс 99 и Спартак (Плевен) се превърна в сблъсък на великани, а победата остана в Пловдив, след като приятната изненада на първенството до момента спечели с 95:82.

Мачът бе белязан от играта на Джордан Семпъл и Милован Савич, които си спретнаха титаничен сблъсък в подкошието. Семпъл затвърди перфектната си форма от началото на сезона с 42 точки за едва 30 минути. Американецът вкара 17/19 опита за 2 точки, 8/12 наказателни удари, овладя 11 борби, направи 4 асистенции и прибави 1 блокиран изстрел за КПД от цели 55 пункта. Савич не му остана длъжен и получи само 14 секунди почивка, като за 39:46 минути на паркета вкара 37 точки – 11/14 за 2 точки и 15/18 наказателни удари, пребори се за 17 отскочили топки, даде 7 асистенции и “открадна” 3 топки, за да се прибере в съблекалнята с КПД от 60 пункта, но и загуба на сметката си.

РЕШАВАЩИЯТ МОМЕНТ

Финалните 10 минути на срещата в Пловдив. Тогава Семпъл и компания абсолютно наложиха своята воля в може би най-интересни двубой от кръга, след като надвкараха съперниците си с 34 срещу само 19 точки, за да спечелят за четвърти път през сезона.

Пловдивчани имат 4-2 в шестте си мача до момента, а плевенчани – 2-4.

В случая играч на мача не може да бъде определен, защото и двамата герои на вечерта заслужават това звание.