Лукойл Академик се измъкна срещу осакатен Берое

14581492_1114543421963199_431668945227180772_n

Лукойл Академик успя да пречупи съпротивата на Берое с 82:72 и да запази първото си място в първенството. Дербито на 7-ия кръг в Правец предостави на зрителите красив баскетбол, в който въпреки кадровите си проблеми, гостите успяха да окажат сериозна съпротива на шампионите. Любомир Минчев не можеше да разчита на основното си тежко крило Степан Тешия, който от началото на седмицата има проблеми с кръста, както и на друг от чужденците си – Юрай Сегарич. Именно това оказа и влияние върху изхода на двубоя, след като силите на старозагорци в самия край привършиха и това допълнително улесни домакините.

Срещата премина много интересно, като Лукойл Академик започна по-солидно и в началото поведе с 12:2. Без никакво притеснение и дори със самочувствие обаче гостите бързо успяха да се върнат в мача. Двата отбора често разменяха водачеството в резултата, като нито един не отстъпваше в битката, която се заформи на паркета. Играчите на Тони Дечев сякаш не очакваха подобен развой и в определени моменти не се бореха достатъчно, за да пречупят съперника си. Все пак това се случи в заключителния етап на двубоя.

Така Лукойл Академик спря серията на две поредни загуби и дръпна с една точка пред Рилски спортист и с 3 пред Берое, който е с мач по-малко от тях.

В последните 5 минути на срещата гостите видимо се умориха и нямаха сили да организират свежо нападенията си. Именно в тези моменти се видя по-дългата пейка на домакините, както и по-високото самочувствие и класа, с които разполагат. Те направиха серия от 9:0 след поредно силно включване на Максим Корниенко.

Максим КОРНИЕНКО

52274

Украинецът направи нов силен мач с екипа на Лукойл Академик. Крилото завърши с убедителен дабъл-дабъл от 20 точки и 16 борби за 32 минути на паркета. Той добави към статистиката си още 4 асистенции и 1 открадната топка.