Времето не стигна на Ямбол в Ботевград

inset-larger_1050x730_levskibalkan5round8

Балкан спечели за трети пореден път в баскетболното ни първенство и този път пречупи Ямбол на собствен терен с 90:87, но в края имаше и шанс на своя страна, защото времето ограничи финалния щурм на гостите. Така сребърните медалисти от последното издание на НБЛ имат по равен брой успехи и поражения – 3-3, докато баскетболистите от зала “Диана” продължават да лъкатушат, редувайки победи и загуби, но разполагайки със същия актив.

Гардовете на домакините в лицето на Амин Хот и Станимир Маринов заслужават добри думи, след като направиха повече асистенции от целия отбор на гостите. Дуото даде 16 завършващи подавания срещи 13 за всички от Ямбол.

РЕШАВАЩИЯТ МОМЕНТ

Първите минути на последната част в “Арена Ботевград”. Тогава селекцията на Небойша Видич се откъсна напред с двуцифрен аванс, който запази през почти целия период до края на мача, макар че Ямбол завърши силно, но не успя да се пребори за обрат, а Балкан триумфира с 90:87.

Иначе двата отбора си размениха по една част преди почивката – първата и втората, съответно за домакините и гостите, а третата бе равностойна преди ботевградчани да наложат своята воля във финалните 10 минути.

ИГРАЧ НА МАЧА

Михайло Секулович (Балкан)

Черногорецът е изявен лидер за Балкан през целия сезон до момента. Този път той се отличи с 23 точки, 5 борби, 4 асистенции и 1 блокиран изстрел. Секулович регистрира 61% успеваемост от игра и 100% от наказателната линия и завърши с коефициент на полезно действие от 31 пункта – най-много от всички в целия мач.