Лукойл загуби и пропусна да направи услуга на Рилски

1000

Лукойл Академик загуби шампионската битка в група F на Купата на ФИБА Европа, но завършва на първо място в крайното класиране. Родните първенци бяха надиграни далеч от дома от словашкия Приевидза, макар и само с 4 точки разлика – 77:81, но се класираха за следващата фаза в състезанието като лидер след 5 победи, 2 загуби и по-добра точкова разлика от Бней Херцлия, отредила им върховата позиция. Израелците също имат такъв актив, а в двубоите с българите си размениха по една победа, ала “студентите” имат +44 в графата отбелязани/получени точки срещу +34 за Бней.

С поражението си обаче на практика Академик уби надеждата на Рилски спортист за място в евротурнирите и след нова година. Самоковци свършиха своята работа и спечелиха последния си мач, но се надяваха на още един български триумф, който така и не се случи в Словакия и те не се наредиха сред четирите най-добри трети.

РЕШАВАЩИЯТ МОМЕНТ

Последните минути в “Нике Арена” в Приевидза. Домакините влязоха в четвъртата част с пасив от точка, но успяха да се преборят за победата след силен финален спринт, който бе комбиниран с доста грешки от страна на българските шампиони в този период.

Освен това в тези 10 минути словаците вкараха и няколко ключови тройки, а при някои от тях се видя, че у дома и стените помага, след като те влизаха в коша след лека “асистенция” от страна на ринговете. В крайна сметка Приевидза наниза почти 45% от стребите си зад дъгата – 13/29.

ИГРАЧ НА МАЧА: Игор Марич (Приевидза)

Хърватският топстрелец на домакините изгира най-добрия си мач в Европа тази есен именно днес. Крилото вкара 18 точки, овладя 6 борби, направи 4 асистенции, “открадна” 1 топка и добави 1 чадър, като не сгреши нито веднъж и не напрви нито 1 лично нарушения за 32 минути на терена.