Дий Бост взе сблъсъка с Илиан Евтимов

cx0rwvlw8aayfcn-jpg-large

Илиан Евтимов и Шоле допуснаха шесто поражение в деветия кръг на френското първенство. 33-годишният българин, който в началото на новия век игра за националния тим на петлите, не успя да помогне на своя тим при визитата на Монако. Крилото и съотборниците му паднаха с 68:93, след като изиграха много слаб мач в нападение. Те допуснаха цели 21 грешки и постигнаха едва 9 асистенции! Изходът на двубоя бе решен още на полувремето, когато домакините вече водеха със 17 точки.

Въпреки поражението, Евтимов бе най-добрият за Шоле в срещата. Българинът остана на паркета 29 минути, за които постигна 14 точки и 3 борби. Той пропусна само две от атаките си към коша за коефициент на полезно действие от 13.

Изявите му обаче останаха в сянката на друг „роден“ представител. Става въпрос за гарда на националния ни отбор Дий Бост. Натурализираният американец заби 22 точки за Монако за 29 минути на терена. Той добави към актива си 7 асистенции, 3 борби и 3 откраднати топки за ефективност от 27 пункта.

В следващия кръг Шоле и Евтимов посрещат Гравлен на 26 ноември, докато Бост и Монако, които са лидер в първенството с 8 победи от 9 мача, гостуват на Льо Портел.