Страховит провал за Барса и Везенков в “Ел Класико”

img_mmontilla_20161118-220717_imagenes_md_propias_mmontilla_bk_26-k1u-u411974323867prb-980x554mundodeportivo-web

Александър Везенков и съотборниците му от Барселона ще искат да забравят възможно най-бързо първата си среща с Реал (Мадрид) в новия формат на Евролигата. Играчите на Йоргос Барцокас претърпяха страховит провал насред собствената си зала “Палау Блауграна”, където бяха надиграни от вечния си съперник с най-голямата разлика в историята на великото съперничество на “Ел Класико” на ниво “Евролига” – 63:102. Поражението с почти 40 точки разлика идва по-малко от две седмици след победата на Барса точно над този съперник и точно в тази зала, но в двубой от календара на испанското първенство.

Везенков изигра приличен мач и бе един от двамата състезатели на домакините, които завършиха с двуцифрен коефициент на полезно действие – другият бе Тайриз Райс. 21-годишният българин влезе като резерва и игра 20:24 минути, за които постигна личен рекорд по борби в Евролигата с общо 10, овладявайки 5 в нападение и 5 в защита, а също така реализирайки 5 точки. Алекс направи 3 асистенции и се отчете и с 1 “открадната” топка.

Тайриз Райс вкара 23 точки и направи 5 асистенции при разгромното поражение на Барселона.

Нито един играч на гостите не прекара на терена повече от 22 минути, а Серхио Йул с 20 точки, Джейси Керъл с 19 и Антъни Рандълф с 18 плюс 11 борби и 3 фантастични чадъра бяха сред ключовите причини за триумфа на Реал. Столичани се развихриха и с 14 тройки от 28 опита.

17-годишният словенски диамант Лука Дончич получи 15 минути и се прибра в съблекалнята с 8 точки, 4 асистенции и 3 борби на сметката си.

Реал вече има 6 победи и 2 загуби срещу името си в класирането, докато положението на Барселона далеч не е толкова розов с 4 успеха и 4 поражения.

One thought on “Страховит провал за Барса и Везенков в “Ел Класико”

1. Pingback: Везенков като Васко Евтимов – сред най-добрите в Евролигата | picknroll.bg