Деян с исторически успех над Калоян в Турция

cxolkhnw8aike-z

Деян и Калоян Иванови ще запомнят завинаги датата 19 ноември 2016 година. Двама от най-добрите ни баскетболисти имат много поводи за емоционални преживявания в кариерите си, но онова, което изпитаха преди няколко часа едва ли ще го забравят. За Деян резултатът е една идея по-положителен, но като цяло и Калоян има от какво да е доволен от първия сблъсък между близнаците за повече от 15 години на паркета.

Много силна последна част, в която дейно участие имаше и Деян, донесе на неговия Газиантеп втора победа през сезона. Тимът му се наложи над Калоян и Тофаш насред Бурса с 87:72. Сред зрителите се открои и майката на близнаците – Живка, която нямаше повод за притеснение, предвид че и двамата и сина бяха на висота.

Деян Иванов бе сред най-полезните за гостите, като се открои с 19 точки, 7 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 24:11 минути на терена. Той пропусна само 3 от 11-те си атаки към коша, като бе 2-2 от тройката, а от наказателната линия бе 1-3. Бившият национал бе най-добър в борбата в нападение за своите с 4 овладени топки.

15055825_10154824106091424_3697049666654387812_n

Не по-зле се представи и Калоян. Той бе най-резултатен за домакините и сякаш единствен знаеше какво да прави в нападението на своя тим. Крилото се отличи с 21 точки, 3 борби, всички в атака, и 4 асистенции за 26:25 минути. Калоян застана цели 11 пъти на наказателната линия, откъдето бе 7-11.

Така близнаците блеснаха един срещу друг, макар рядко да имаха директен сблъсък, предвид че Деян често игра като център. Двата отбора се изравниха в подреждането с по 2 победи и 5 поражения. На 26 ноември Газиантеп приема Банвит, докато Тофаш гостува на Трабзонспор.