Лукойл изпълни мисията си срещу Стяуа

1000

Шампионът Лукойл Академик изпълни мисията си срещу Стяуа (Букурещ) в последното си домакинство от групите на турнира за Купата на ФИБА Европа. След като при визитата си в румънската столица българите пропуснаха да запишат по-изразителна победа, сега те сториха точно това, отнасяйки съперника си с 29 точки разлика – 105:76.

И днес играчите на Тони Дечев можеха да бъдат още по-безпощадни, като на моменти разликата варираше между 30 и 40 точки. След този успех те отново са на първа позиция в група F, измествайки от върха Бней Херцлия (Израел) благодарение на по-добрата си точкова разлика, а и поне за момента изиграния мач повече – 4-1 срещу 3-1.

Така „студентите“ са в отлична изходна позиция преди последното си гостуване от тази фаза – на словашкия първенец Приевидза. Българите имат точкова разлика от +48, докато Бней е с +30 преди днешната си визита в Словакия, но с днешната победа окончателно си подсигуриха класирането напред, а единствената въпросителна е дали ще са първи или втори.

РЕШАВАЩИЯТ МОМЕНТ

Първите 10 минути в “Арена Ботевград”. Домакините се възползваха перфектно от неориентираната игра на гостите в защита и благодарение на страхотни бързи атаки още отрано си изградиха убийствен аванс. Стяуа реализира само на два пъти в началната четвърт, за да успее Лукойл Академик да поведе с 21 точки след нейния край, след което да не допусне изненада и да изкара оставащите 30 минути по свой вкус в удобно темпо.

ИГРАЧ НА МАЧА

pavlin_ivanov_2016

Павлин Иванов (Лукойл Академик)

Това сякаш е сезонът на Павлин Иванов. Юношата на Бенетон (Тревизо) се представя на ниво както в НБЛ, така и в европейските клубни турнири, а днешната среща не е изключение от това правило. Многократният топреализатор на европейските първенсва за подрастващи завърши с почти еднакво съотношение “точки – минути”, реализирайки 28 за 29. Ямболията направи 5 асистенции, “открадна” 4 топки от румънците и овладя 3 борби, превръщайки се в един от най-полезните баскетболисти.