Берое с втора поредна загуба в Балканската лига

dsc_2372

Берое регистрира втора поредна загуба в Балканската лига. Тимът на Любомир Минчев отстъпи на македонския Куманово със 72:82 като гост и намали значително шансовете си да спечели група „А“ на регионалния турнир. Домакините останаха единствения непобеден тим в кампанията, регистрирайки четвърти пореден успех.

Разликата между двата отбора дойде от по-слабата защита в последната четвърт, която показаха играчите на Берое. Българският тим не успя да се организира в началото на решителната част, когато позволи на съперника си да реализира серия от тройки, с която си осигури аванс от 10-ина точки, който не допусна да бъде намален значително.

Именно стрелбата от далечно разстояние бе основния плюс за македонците. Те вкараха 14 тройки от 32 опита, докато старозагорци съумяха да реализират едва 8 от 26 атаки. Предвид, че съставът на Минчев разчита именно на добрия си показател от този елемент, напълно логично дойде и второто поражение на тима в турнира.

Единственият на ниво за Берое в Куманово бе Арън Джоунс. Крилото се отличи със 17 точки, 8 борби и по една открадната топка и чадър за 24 минути на паркета. Най-резултатен бе Шейн Гибсън с 19 точки, но гардът пропусна 11 от 17 стрелби. В срещата си пролича липсата на контузените гардове Тенчо Тенчев и Юрай Сегарич, които не пътуваха със „заралии“ за Македония. Отсъствието им ограничи до минимум възможността за ротация от страна на Минчев и това си пролича при липсата на адекватни резерви на титулярите Пламен Алексиев и Гибсън.

В следващата си среща Берое приема другия македонски тим в групата – Божув на 6 декември.