10 мин. не стигнаха на Чайката и Пантерите

iliev-sarlija-u-ochsenhofer-gegen-graz-heim-1030x734

Симеон Илиев и неговия Фюрстенфелд Пантерс пропуснаха възможността да сложат край на серията си от загуби в Австрия.

В среща от VIII кръг, Чайката и съотборниците му паднаха с 83:92 у дома от Оберварт, записвайки трета поредна и общо четвърта загуба от началото на сезона. След първото полувреме тимът на 204-сантиметровото ни тежко крило водеше с 50:48, но третата четвърт отите на сметката на гостите след 12:29. Илиев и компания започнаха решителните 10 мин. с изоставане от 15 точки при 62:77, но финалният им напън и победата с 21:15 в частта не беше достатъчен за обрат. Чайката започна като титуляр за Фюрстенфелд, като за престоя на терена 31 мин. и се отчете с 10 точки, 3 борби, 2 асистенции и 2 „откраднати” топки.

Четирите загуби в 7 мача отреждат на Фюрстенфелд 6-ото място във временното класиране.