Веско Веселинов не стигна на Люцерн

14720573_1250053011702811_1370808131284614903_n

Люцерн на Веселин Веселинов записа втора загуба от началото на сезона в швейцарското първенство.

Гостуването на Фрибург в V кръг се оказа трудна задача за 33-годишния софиянец и съотборниците му, като те отстъпиха с категоричното 42:75. Домакините взеха повече от убедително първата част с 20:9, а през втората Люцерн се представи малко по-добре и я загуби със само 3 точки – 15:12, като почивката дойде при резултат 35:21. Третата четвърт отново беше равностойна и след 19:14 за Фрибург, заключителните 10 мин. започнаха при резултат 54:35. През тях обаче домакините отново не оставиха никакъв шанс на Люцерн и след нов разгром с 21:7 нанесоха втора загуба на Веско Веселинов и съотборниците му през сезона. 33-годишният тежкото ни крило единствен от тима си успя да запише двуцифрен точков актив, като приключи мача с 11 точки, 5 борби, 1 асистенция и 2 „откраднати” топки. Люцер отстъпи във временното класиране и вече е на 5-о място с 3 победи и 2 загуби. Лидер е Женева Лайънс без поражение в четирите си мача до момента.