Рилски продължи терора си над Спартак

1000

Рилски спортист продължи терора си над Спартак (Плевен) и затвърди убеждението, че това е един от най-удобните съперници, които има в НБЛ. Воденият от Людмил Хаджисотиров отбор спечели за четвърти път през новия сезон в родния шампионат след 89:79 над селекцията на Александър Дяковски пред собствена публика в “Арена Самоков”.

Победата бе и подарък за треньора на домакините, който днес празнува рожден ден.

Ненад Делич и Келвин Паркър вкараха общо 41 точки за победителите. Хърватинът поведе съотборниците си с 23, докато Паркър добави 18. Йордан Бозов също бе на познатото си ниво с 16 точки, 6 борби и 3 асистенции.

Михаил Танев с 18 и Милен Дудев с 15 бяха отличниците за Спартак.

Риски има баланс от 4-1, докато Спартак е с 1-3 в дъното на таблицата.

ТЕНДЕНЦИЯ

Това бе шестнадесета победа за Рилецо в последните шестнадесет сблъсъка между двата отбора. Петнадесет от тези успеха са именно в мачове от календара на първенството ни, а един от тях – в турнира за Купата на България. За последно плевенчани са вкусвали успеха срещу самоковския тим на 13 април 2012.

РЕШАВАЩИЯТ МОМЕНТ

Домакините бяха убедени в успеха си още от хвърлянето на спорната топка в началото на двубоя. Те позволиха на Спартак да поведе за кратко с 3:6, но серия от 17-4 даде на Рилски първата двуцифрена разлика за 20:10, а след това самоковци не отстъпиха нито за секунди и задържаха преднината си в този диапазон през почти целия двубой, като само на няколко пъти тя падаше под 10 точки, а в един момент дори стигна 21.

ИГРАЧ НА МАЧА

nenad-delic

Ненад Делич

Хърватският център на домакините бе най-добър от всички на терена и за 31 минути вкара 23 точки. Делич записа 55% успеваемост за 2 точки, 66% за 3 точки и разочарова единствено от наказателната линия, откъдето успя само веднъж от три пъти. Той добави 8 борби, 3 асистенции, “открадна” 4 топки и блокира 1 шут на съперника.