Деян с първа победа, Калоян със загуба в Турция

cxei-1vwqaafpd4

Деян Иванов и съотборниците му от Газиантеп най-после имат повод да се усмихнат. След 5 поредни поражения българинът и компания постигнаха първата си победа за новия сезон в Турция. Той не бе постигнат никак лесно, след като на домакините им се наложи да играят продължение, за да преодолеят съпротивата на Балъкешър с 88:80.

30-годишният варненец бе сред най-полезните за своя тим. Иванов се отличи с 13 точки, 6 борби и 3 асистенции за 34 минути на паркета. Той бе безупречен при атаката за две точки (6-6), като пропусна единствения си изстрел от тройката.

С победата Газиантеп се изкачи на 13-та позиция, на точка зад Тофаш и Калоян Иванов. Близнакът на Деян и съотборниците му паднаха при визитата на Банвит в страхотна драма с 82:84, по ирония на съдбата, отново след продължение. Крилото също остана на паркета 34 минути, но блесна със 17 точки, 6 борби и 4 асистенции. Той бе сред най-активните в нападение за гостите, като вкара 5 от 7 опита за 2 точки, но пропусна 4 от петте си изстрела от тройката.