Лукойл Академик отказа Ямбол за 6 минути

14715712_1124637750953766_3143080974682063423_o

Лукойл Академик продължава единствен да не познава вкуса на поражението в НБЛ. Шампионите постигнаха пета поредна победа в Лигата, след като надиграха Ямбол с 91:69 в Правец. Силите на гостите стигнаха до това да направят добро първо полувреме, в което дори в началните му минути водеха в резултата. Моментът на подценяване от страна на домакините обаче бе краткотраен, като Тони Дечев бързо взе мерки и до изненада така и не се стигна.

Играчите на Петър Петров се възползваха от решението на „студентите” да заложат на някои от резервите си в стартовата петица. Това им позволи да поведат в началото, но в последствие обратът бе факт. По-дългата пейка на шампионите и по-голямата им класа си казаха думата, и въпреки че през седмицата имаха тежко гостуване на Бней Херцлия (79:84) в турнира за Купата на ФИБА Европа, те стигнаха до лесния успех.

Така Лукойл Академик направи добра тренировка преди домакинството в Ботевград на Стяуа. „Студентите” приемат румънците в сряда, 16 ноември от 18:00 часа. Ямбол пък е домакин на Академик Бултекс 99 на 19-ти.

Стоян Петков реализира тройка за 42:46 в 21-ата минута. След това Павлин Иванов и Христо Захариев започнаха серия за домакините от 22:2 и още в 27-ата мин. двубоят бе решен при 68:46.

Христо Захариев

14715536_1118433161574225_963255927608287277_o

Крилото бе най-резултатният играч на Лукойл Академик в срещата. Той завърши с 20 точки, като добави към статистиката си 5 борби, 3 откраднати топки и 1 асистенция, без да допусне нито една грешка за 20 минути на паркета.