Данчо Минчев с първи минути в Евролигата

00633984

Йордан Минчев записа официален дебют за европейския вицешампион Фенербахче, а това се случи малко повече от седмица след официалното му преминаване в състава на Желко Обрадович. 18-годишният българин получи първите си минути в Евролигата при изненадващата разгромна загуба на „фенерите“ като гости на испанския Баскония с 52:86 в повторение на полуфиналния сблъсък от миналогодишното издание на турнира.

Минчев игра близо седем минути и половина без да успее да се разпише при двете си стрелби от игра. Така България вече има втори представител в престижния турнир след Александър Везенков от Барселона.

Иначе селекцията на Обрадович се пропука при трудното гостуване във Витория първо във втората част, която бе спечелена от баските с 10 точки, а след това и през третата, когато домакините тотално наложиха надмощие над съперник, за да се поздравят с изразителния успех с 34 точки разлика.

Шейн Ларкин, Андреа Барняни и Йоханес Войтман вкараха по 13 точки за впечатляващата победа на Баскония. За сметка на това нито един баскетболист на Фенербахче не премина бариерата от 10 точки, а единственият доближил се бе Костас Слукас с 9.