Балкан остави Черно море Тича капо

14615857_1132148636869344_6279874578713048468_o

Черно море Тича остана единственият отбор в НБЛ, който няма победа през сезона. До този развой се стигна, след като варненци паднаха при визитата на другия тим до момента, който нямаше успех – вицешампиона Балкан. Съставът на Небойша Видич сложи край на пропадането си след успех над „моряците” с 85:73. В същото време поражението задълбочи кризата у гостите, които не се намират в добро състояние – нито игрово, нито финансово. Изминалите 5 двубоя показаха, че привлечените от Спас Натов чужденци Мъркович и Джурич нямат нужното ниво, за да играят дори в родното първенство, а младите момчета на варненци все още не са готови да мерят сили в елита.

Ботевградчани извадиха страхотен мерник от далечно разстояние, като само през първото полувреме вкараха 8 от 13-те си опита. Те демонстрираха много солидно самочувствие, но бяха и значително улеснени от слабата защита на съперника си. Основната част от успешните им стрелби бяха от чисти позиции и дадоха да се разбере, че в този си вид Черно море е сред аутсайдерите в НБЛ, въпреки присъствието в състава на национала Александър Янев. Резултатът накрая лъже, след като от Балкан видимо се отпуснаха в последните минути и позволиха на съперника да направи поражението си малко по-почетно.

В следващия кръг, на 19 ноември, Балкан гостува на Левски 2014, докато Черно море Тича ще почива и ще може да използва това време, за да коригира сериозните пропуски в играта си.

В рамките на 7 минути – от 13-ата до 20-ата Балкан позволи на Черно море Тича да отбележи скромните 5 точки, като само един от кошовете на варненци дойде от игра. В същото време домакините вкараха 20 точки и отвориха разлика от 24 на полувремето.

Михайло Секулович

14732176_1118500148234193_2032172744040774222_n

Центърът постигна впечатляващ дабъл-дабъл от 26 точки и 14 борби в рамките на 32:34 минути на паркета. Той усети, че варненци нямат реална съпротива на ниския пост и атакуваше във всеки един удобен момент. Освен това показа и добър поглед върху играта със своите 5 асистенции.