Академик Бултекс 99 нанесе трета поредна загуба на Левски 2014

14890542_1132149503535924_683903595195358661_o

Академик Бултекс 99 нанесе трета поредна загуба на Левски 2014 в НБЛ. Домакините от Пловдив не се затрудниха особено срещу „сините”, стигайки до категоричен успех с 98:76 в петия кръг на родния шампионат. Двубоят се очакваше да бъде много по-оспорван и интересен, но „студентите” на Йордан Иванов на практика не оставиха шанс на момчетата на Мануел Марков.

Основната разлика в представянето на двата тима дойде от разнообразните нападения, които домакините изграждаха през първото полувреме. Опасностите за Левски идваха от всички посоки, като всеки един от стартовата петица на Академик демонстрира много висок процент на успеваемост.

От другата страна „сините” разчитаха основно на поведението на Павел Иванов. Зависимостта от играта на капитана на гостите улесни до голяма степен защитата на „студентите”, а въпреки високата си резултатност, крилото се представи под нивото си. Ефективността на Иванов бе доста ниска, откъдето дойде и тежката загуба за столичани.

В следващия кръг Левски 2014 приема Балкан на 19 ноември, докато Академик Бултекс 99 гостува на Ямбол.

Решаваш момент

Последните 3 минути на втората четвърт. В този период Васил Александров вкара три тройки, а Оскар Белфийлд добави още една, за да могат домакините да направят серия от 13:5 и да пречупят опитите на съперника си да се върне в срещата. Всичко това стана след таймуат взет от Иванов, който явно усети точния момент за корекции на нападението на своя тим.

Играч на вечерта

Джордан Семпъл

14706930_1132145790202962_7299727451178222483_o

Американецът за пореден път демонстрира висока класа в родното първенство. Крилото се отличи с дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби, като добави още по 3 асистенции, чадъри и откраднати топки за 32 минути на паркета.