Рилски замръзна за 3 минути в Сибир

1000-1

Рилски спортист замръзна за 3 минути при гостуването си в далечен Сибир. Не става дума за атмосферните условия при визитата на Красноярск, където температурата днес бе -11 градуса, а за това, че домакините от Енисей охладиха устрема на българския си съперник за около 180 секунди, което се оказа достатъчно за да спечелят с 20 точки, нанасяйки втора поредна загуба на самоковския тим, този път с изражение 84:104.

Това бе трето поражение за носителите на Купа България за 2016 година в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа и така след четири изиграни мача възпитаниците на Людмил Хаджисотиров имат едва една победа и почти никакви шансове за класиране в следващия етап.

Иначе началото на днешния двубой бе обнадеждаващо за Рилски. Йордан Бозов започна вихрено и подкрепян от Ненад Делич държеше своите близо до класния съперник, за да се стигне до 27:26 в полза на родния тим след сирената за край на началната четвърт.

РЕШАВАЩИЯТ МОМЕНТ

Шестнадесетте точки без отговор от страна на домакините в рамките на малко повече от 3 минути през втората част на срещата. Рилски бе задържал част от инерцията от първата част и водеше с 37:36, но 16-0 за Енисей направи разликата 37:52, а на почивката тя остана с такова измерение за 41:56.

През третата част баскетболистите от Самоков на няколко пъти сваляха изоставането си до под 10 точки, но въпреки положените усилия Енисей пак водеше убедително след нейния край – 67:80. Финалните 10 минути не бяха белязани от нещо съществено и така българите бяха надиграни с 84:104.

ИГРАЧ НА МАЧА

500

Сюлейман Браймо (Енисей)

Роденият в Бенин нигериец с американски паспорт се оказа тотална мистерия за Рилски спортист. 203-сантиметровият кадър на Райс Юнивърсити си поигра с българската защита и вкара 22 точки за само 23 минути на терена. Браймо бе близо до перфектна успеваемост с 9/10 стрелби за 2 точки, 1/2 за 3 точки и 1/1 при наказателните удари, като хвана 4 борби, удари 1 чадър и направи 1 завършващ пас.