Лукойл Академик намали щетите в Израел

10

Лукойл Академик си позволи допустима загуба при визитата на Бней Херцлия. „Студентите“ отстъпиха със 79:84 в четвъртия си двубой от група „F“ на европейската купа на ФИБА. Това бе първо поражение за тима на Тони Дечев в надпреварата. Така българският тим пропусна идеална възможност да си гарантира първото място и класиране за втората фаза на надпреварата. Успех днес осигуряваше два мача на спокойствието за шампионите ни и ги бетонираше и на теория на върха в подреждането.

Въпреки загубата обаче, съставът на Дечев запазва отлични шансове да приключи именно на първа позиция. На първо време, за да се класират за следващите групи, баскетболистите на Лукойл Академик се нуждаят от победа в оставащите два двубоя – домакинство на Стяуа (16 ноември) и визита на Приевидза (23 ноември). При положение, че завършат с равен баланс с другия фаворит – Бней Херцлия, вече ще се гледа общата точкова разлика. Причината – двата отбора си размениха по един успех именно с по 5 точки (78:73 в София след продължение). Към момента израелците имат по-добър актив от +30, докато „студентите“ са с +19.

1005

Двубоят в „Хювел Арена“ бе преследване между двата тима до последната секунда. Като цяло домакините поддържаха аванс от 3-4 точки, но така и не успяваха да се откъснат достатъчно, за да си осигурят спокойни последни минути. Напротив, те стигнаха до необходимата разлика от 5 точки именно в заключителните секунди, когато малко случайно Грийн асистира на Каначевич в подкошието, за да може той да оформи крайния резултат. В оставащите 1,6 секунди гостите не успяха да се организират за кош със сирената, въпреки че Филип Виденов имаше такава възможност.

В другия двубой от групата днес, следващият съперник на Лукойл Академик Стяуа победи Приевидза с 82:71.

Карам МАШУР

76696

Лекото крило на домакините бе еднакво полезен и в двете зони на играта. Той постигна актив от 15 точки, като бе 5/10 при атаката към коша. Освен това Машур се отличи с 9 борби, от които 4 в нападение, и записа 2 чадъра за 31 минути на паркета.