Лейкърс удавиха Голдън Стейт

warriors_lakers_basketball-040d3

Вицешампионът Голдън Стейт претърпя шокираща загуба при визитата си в „Стейпълс Сентър“. Само ден след победата в дългоочаквания сблъсък с Оклахома Сити Тъндър и Ръсел Уестбрук, Уориърс бяха надиграни по всички параметри от младоците на Люк Уолтън, който победи бившия си отбор със 117:97 още в първия официален сблъсък със Стив Кър след като напусна щаба на отбора от Оукланд, за застане начело на Лейкърс.

Джулиъс Рандъл и Лу Уилямс бяха сред отличниците за домакините и вкараха по 20 точки, като при Рандъл имаше допълнение – 14 борби, 2 асистенции, 1 открадната топка и 1 блокиран изстрел. Уилямс пък отново блесна в четвъртата част, когато вкара половината си точки.

„Да, усещането е супер, защото те са най-добрите. Но една победа не е особено важна. Аз гледам на неща в дългосрочен план и искам да наблюдавам развитие“, остана здраво стъпил на земят Люк Уолтън след мача.

Ник Йънг, Лари Нанс-младши и Брандън Инграм реализираха по 12 точки за Ел Ей, а ДиАнджело Ръсел се отличи със 17.

Рекордната серия на Стеф Къри от 157 двубоя с поне една реализирана тройка вече е в историята, след като снощи в Лос Анджелис той не успя при нито един от десетте си шута за три точки. Гардът вкара едва 13 точки, но компенсира с 11 асистенции и 8 борби, докато Клей Томпсън продължи лошата си форма през сезона със стрелба 4/18 и само 10 точки.

Единствено новото попълнение Кевин Дюрант бе на висота с 27 точки.