Берое с ценен успех над Спартак в Плевен

14682054_1119368354814039_6945477675276603390_o

Берое постигна победа на едно от местата, на които всеки един тим в НБЛ ще има сериозни затруднения. Тимът на Любомир Минчев измъкна успех с 81:75 при визитата си на Спартак в Плевен. „Зелено-белите“ намериха сили да пречупят домакините в последните минути на двубоя и така записаха трета победа от 4 срещи в първенството. За състава на Александър Дяковски поражението бе второ от три двубоя до момента.

14856170_1132160136868194_995847795903497812_o

Срещата се разви изключително равностойно и бе непредвидима до самия край. Противно на очакванията, двата отбора не заложиха основно на стрелба от далечно разстояние, а се опитваха да установят надмощие в подкошието. Така изявите им бяха на приливи и отливи, а спадовете и силните епизоди и от двете страни се редуваха поетапно.

За това спомогна и травмата, която капитанът на домакините получи още в самото начало на двубоя. Александър Груев напусна паркета след едва 1:49 минути, получавайки поредната контузия в последно време. От другата страна Минчев не можеше да използва Юрай Сегарич, който изкълчи глезен и ще отсъства поне още две седмици.

14681077_1119388711478670_8797976716560946939_o

Голямата разлика в двубоя дойде от липсата на адекватна помощ за Спартак от пейката на тима. Резервите на домакините вкараха едва 6 точки в коша на Берое, докато тези на гостите забиха с 20 отгоре. Все пак, включването на Милен Дудев за плевенчани заслужава да се отбележи, след като завърши с 12! асистенции.

6 минути преди финалната сирена Спартак водеше с 67:59. Тенчо Тенчев постави началото на обрата с тройка, след която гостите заиграха много агресивно в защита и притискаха съперника си да взема грешни решения и трудно да стига до чисти ситуации за кош. Американците Шейн Гибсън и Арън Джоунс демонстрираха реализаторските си умения, а домакините останаха само с 8 точки до сирената.

Степан ТЕШИЯ

14591743_1118463601571181_5218263152364371031_n

Тежкото крило се включи отлично от пейката на Берое. Освен със силни изяви в нападение – 17 точки, 5 борби и 5 нарушения срещу него, Тешия се понрави с играта си в защита, където добави още 6 овладени топки за общо 28:17 мин. на паркета и коефициент на полезно действие от 25.