Рилски спортист се предаде за 6 минути в Истанбул

1000

Рилски спортист допусна втора загуба в група „Н” на европейската купа на ФИБА. Българският представител бе разгромен със 70:92 при визитата си на турския Буюкчекмече. Тимът на Людмил Хаджисотиров се държа равностойно срещу значително по-класния си съперник само през първото полувреме, след което рухна и не издържа срещу по-дългата и равностойна селекция на домакините.

Носителят на купата на България отиде в Истанбул с амбицията да не допуска тежко поражение, но в крайна сметка се стигна именно до този негативен развой. Загубата до голяма степен означава, че мечтите на Рилски за излизане от групата се изпаряват. На самоковци им предстои гостуване на фаворита Енисей в Красноярск следващата седмица, а до края остават две домакинства – на Сигал Прищина и Буйкчекмече. За да продължат във втората фаза, момчетата на Удо трябва задължително да вземат двата мача пред своя публика и или да се надяват на поражение на турците срещу косоварите или да гонят разгромен успех над тях в „Арена Самоков”.

Загубата на Рилски спортист бе предрешена в началото на третата четвърт. В нея домакините направиха серия от 17:4 за 6 минути, след която поведоха с 58:39 и пречупиха съпротивата на българския тим. Преди това съставът на Удо предимно изоставаше, но намираше начин да се върне и да съкрати пасива си.

Анжело КАЛОЯРО

109757

Бившият играч на Рилски спортист показа нагледно, че мястото му не е било в българското първенство. Американецът бе с основна заслуга за серията в третата четвърт, както и за цялостното добро представяне на Буйкчекмече. Той се отличи с 13 точки, 4 борби, 2 откраднати топки и по асистенция и грешка за 20:40 минути. Калояро бе 6/6 при стрелбата за две точки, пропускайки единствения си изстрел от далечно разстояние.