Чайката не стигна на Фюрстенфелд, Жоро Младенов бие в Австрия

iliev-simeon-gegen-gmunden-17-10-1030x695

С победа и загуба осъмнаха българските представители в австрийския елит днес. Симеон Илиев и Фюрстенфелд допуснаха трето поражение в шестия кръг на първенството. Българинът и съотборниците му паднаха от Халман Виена с 68:78 у дома. Чайката отново бе най-полезен за своя тим, като бе близо до дабъл-дабъл, но това не бе достатъчно, за да могат „пантерите” да се поздравят с успеха. Българинът се отличи с 15 точки, 9 борби, 4 асистенции и 4 грешки за 37 минути на паркета. Илиев бе с 6/10 при стрелбата от средно и близко разстояние, както и 1/6 от тройката.

14615670_1136666513069618_8569029197717031368_o

На другия полюс на емоциите бе Георги Младенов. Воденият от бившия национален селекционер Аркадия регистрира трета победа. Тимът надигра Клостернюбург с 85:61. Двубоят бе решен още на почивката, когато съставът на Младенов водеше с 24 точки. Фабрицио Вай бе най-полезен за домакините с 18 точки, 10 борби и 7 асистенции.

В следващия кръг Фюрстенфелд почива, докато Аркадия гостува на Райфайзен Грац, на 6 ноември от 20:00 часа.